• Свеж
Arborio Ориз, Risoto Ориз, италијански, 1.1 Lb (500 g) Готвач Избор, Рецепт Вклучени За Лесен за Подготовка, Глутен Слободни, Не-ГМО, Vacuumed Спакувани, Riso Scotti

Arborio Ориз, Risoto Ориз, италијански, 1.1 Lb (500 g) Готвач Избор, Рецепт Вклучени За Лесен за Подготовка,

DEN 1984.80

Од стока
Достапно.

✔ ТАЈНАТА ЗА СОВРШЕН РИЖОТО – Scotti семејство знае дека тајната за вкусни рижото е во квалитетот на ориз.За пет генерации на Scotti семејство биле производство на овој спектакуларен и супер лесен за употреба ориз, па сега можете да креирате автентичен италијански искуство со свои раце. ✔ ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА – Подготвува совршена рижото има своја магија, но сега ние ви нудиме чекор по чекор инструкции испечатени на кутијата за тоа како да се подготват автентичен италијански рижото.. идејата е да се има ЗАБАВА!!!. ✔ ЧИСТА И НАЈДОБРИТЕ ВКУС – Ние може да гарантира 100% дека ќе бидете изненадени, како е да се обиде оваа 100% италијански Arborio рижото ориз поради големина на зрна е поголем од просекот на пазарот. ✔ КВАЛИТЕТ ГАРАНТИРАН – Ние секогаш вкусот на нашите производи пред продавање на нив, и тоа е причината зошто ние му верувате на овој Arborio ориз во рижото толку многу што ние ви даде 30 Дена да го пробате и ако не ви се допаѓа тоа што ќе се врати на вашите пари без прашања праша.Само пратете ни порака преку и ние ќе го направи тоа, но ние сме прилично сигурни дека тоа нема да се случи бидејќи ова ориз тоа е навистина НАВИСТИНА добро!!!. ✔ БЕСКРАЈНИ КУЈНА КОРИСТИ – Нашите Scotti готвач Избор Arborio ориз во рижото е совршен за било италијански рецепт поради својата дебелина, имајќи al dente дури и по готвење.. Некои посебни рецепти се Рижото Primavera, Рижото Amarone, Рижото Ал Funghi Porcini, Рижото ал Frutti Di Mare и многу повеќе!!!.ОД 1860 имаме шират нашата страст за ориз.Од нашата посветеност ние направивме за вас.

За производот

Купувачите избираат и