• Свеж
Principato Ди Lucedio Carnaroli Ориз, 1.1 Фунти

Principato Ди Lucedio Carnaroli Ориз, 1.1 Фунти

DEN 305.52

Од стока
Достапно.

Се смета за Крал на италијанскиот ориз, Carnaroli кернели се најдолгата и thickest на superfino ориз.Долго овална зрно содржи највисока концентрација на скроб што резултира со супериорен текстура кога изработка на кадифена рижото.Поради својата дебелина, ориз држи al dente дури и по готвење, правејќи го префериран избор за врвни готвачи.Се користат претежно за правење рижото каде ориз е ѕвезда, како што е Рижото со Barolo или Рижото со Трифли.Големина : 1.1 Фунта (Пакување од 1).

За производот

Купувачите избираат и