• Свеж
Zibari - Бела Arborio Ориз - Кошер - 2 Lb (907g) - Производ Од Италија - Гурманските Храна - Artisanal - Готвач Одобрени - Кујна - Интернационална Кујна

Zibari - Бела Arborio Ориз - Кошер - 2 Lb (907g) - Производ Од Италија - Гурманските Храна - Artisanal - Готвач

DEN 287.76

Од стока
Достапно.

❤️ РИЖОТО СОВРШЕНСТВО : италијански кратко-grained ориз.Карактеристичната кратко, дебели, и овална форма, овие убаво-off-бели зрна се високи во скроб, amylopectin.По готвење, Zibari Arborio Ориз ослободува својата природна скроб .. што Резултира со одличен крем конзистентност совршен за апсорбира течности и вкусови, додека сеуште одржување на фирмата, 'toothy,' вкусна текстура. ????????ГУРМАНСКИТЕ ХРАНА : Совршен за paella и рижото.Но, исто така, може да се користи во други јадења кои повик за дебели, крем ориз, вклучувајќи ориз пудинг, arancini, и се суши. ✔️ КОШЕР : Ние во собата на лентата, и кујна, висок.Ние се гордееме со избирање само најдобрите состојки за вас. ????ВКУСОТ НА СВЕТОТ : Нашите Бели Arborio Ориз доаѓа од Венето, Италија. ????ZIBARI : Ние сме премиум purveyor на автентични кулинарски храна од целиот свет, нуди разновиден спектар на иконите интернационални кујни.Извори од нашите глобални партнери–од мали, artisanal регионалните производители за големи, добро воспоставени фабрики–дека практиката на традиционалните земјоделски или производни техники кои резултирале со исклучителна кулинарство искуството, Zibari специјалност храна го прослават кујни и култури и да е, во својата суштина, на покана за Вкус на Светот.Италијански кратко-grained ориз.Карактеристичната кратко, дебели, и овална форма, овие убаво-off-бели зрна се високи во скроб, amylopectin.По готвење, Zibari Arborio Ориз ослободува својата природна скроб

За производот

Купувачите избираат и