• Свеж
Lundberg Семејни Фарми - Бела Arborio Ориз, Богат Вкус, Крем Текстура, Совршен за Рижото, Ориз Пудинг & Супи, Провизии Главен, Одржливо Farmed, Глутен-Бесплатно, Не-ГМО, Вегетариј

Lundberg Семејни Фарми - Бела Arborio Ориз, Богат Вкус, Крем Текстура, Совршен за Рижото, Ориз Пудинг & Супи,

DEN 550.80

Од стока
Достапно.

БОГАТА & КРЕМ : Arborio е традиционален италијански ориз се користи најчесто во јадења каде крем текстура е желба.Рижото е италијански техника за готвење Arborio.Оваа богата, крем средни зрна е разноврсна како тоа е вкусна!.СМИСЛЕНО НАПРАВЕНА : Рижото од нула во 30 минути?Лесно Вулгарен!Оваа ориз е совршен почеток за да традиционални италијански рижото, но не дозволувајте тоа да ја ограничат вашата креативност.Ова жито, исто така може да се користи во десерти како вкусен пудинг од ориз!.ДОБРА ОД ЖИТО ДО : Овој производ е Не-ГМО Проектот Потврдена, Заверена од пченица-Бесплатно, 100% Интегрални Житарки, Вегетаријанци, & Кошер.Во Lundberg Семејни Фарми, ние се стремиме да се направи секој залак на нашите зрна како и здравиот начин како тие се вкусни.Ја НАПУШТИ ЗЕМЈАТА ПОДОБРО ОТКОЛКУ ШТО ја НАЈДОВ : Има повеќе храна отколку вкус.Нашиот фокус за органско, на не-ГМО & различни житарици помага да се создаде храна систем кој не ја трошиме нашата земја ресурси, & што ги става оброци на вашата маса од највисок квалитет.КУЛТИВИРАЊЕТО НА СЕМЕЈНАТА ТРАДИЦИЈА : За над четири генерации, Lundberg семејство има произведени од високо-квалитетни органски производи ориз.Нашата мисија е да ја почитуваат нашето семејство земјоделство наследство од страна на негување, чување, & иновациите за поздрав светот.Од 1937 година, Lundberg Семејни Фарми е во пораст здраво, голема-дегустација ориз, а со тенденција да се почвата, воздухот, водата и живиот свет како внимателно како нашите култури.Некои луѓе велат дека ние сме малку неконвенционален.Но вршење на работите нашиот начин—активности на секој чекор—ни овозможува да се направи подобра храна за вашата маса, додека оставајќи подобар свет за следната генерација.Расте со земјата-зачувување практики, нашата 20+ ориз и quinoa сорти се одгледуваат за да се зголеми вкусот на секоја мала жито.Долги, кратки, црна, кафеава, бела, црвена, и се совпадна.Секој број носи нешто друго да табелата така можете да добиете креативна во кујната.Уживајте во подвижност на Lundberg Бела Arborio Ориз.Рижото е италијански техника за готвење Arborio, но оваа богата, крем средни зрна е разновиден.Тоа, исто така, игра добро во толпата-пријатни puddings и мезе.Гладни за повеќе?Барате други пра-дегустација несакани јадења, entrees, закуски, и пакувани ориз и quinoa сорти од Lundberg Семејни Фарми.Добра од жито up!Рижото е италијански техника за готвење Arborio, но оваа богата, крем средни зрна е разновиден.Тоа, исто така, игра добро во толпата-пријатни puddings и мезе.

За производот

Купувачите избираат и